pogrzeb

Jak się ubrać na pogrzeb?

Pogrzeb to uroczystość, na której powinno okazać się szacunek rodzinie zmarłego i wyrazić smutek po zmarłym. Dlatego ubiór dobrany powinien być w sposób odpowiedni. Oto kilka zasad jakimi powinno się kierować.

Kolorystyka stroju

Przede wszystkim odpowiednio dobrana powinna być kolorystyka stroju. Najwłaściwszy będzie strój w kolorze czarnym. Dlatego wybrać powinni czarny garnitur, białą koszulę oraz czarny krawat. Natomiast panie założyć powinny elegancką czarną garsonkę lub sukienkę. Pamiętać jednak trzeba, że jeśli udajemy się na pogrzeb osoby, która nie należy to naszej najbliższej rodziny, wówczas nie trzeba ubierać się wyłącznie w kolorze czarnym. Dopuszczalna jest wówczas garderoba w ciemnym odcieniu. Musi być to jednak nadal strój elegancki.

Nie można przesadzić

Dobierając strój na pogrzeb pamiętać trzeba o minimalizmie. Nie jest to uroczystość, na której wypada się wyróżniać. Dlatego dla panów najlepszy będzie klasyczny garnitur, a dla pań sukienka o prostym kroju. Pamiętać trzeba o skromności. Sukienka lub spódnica sięgać powinna za kolana. Zakryte powinny być także ramiona oraz dekolt. Strój nie powinien zawierać żadnych dodatkowych ozdób. Dotyczy to także biżuterii. Krzykliwa, rzucająca się w oczy biżuteria nie jest w tym przypadku dobrze widziana. Jeśli nie ma się pewności co do stroju warto zapytać zakład pogrzebowy. Wiele z nich udziela takich rad. Często domy pogrzebowe oferują różne usługi dodatkowe. Usługi pogrzebowe to bowiem nie tylko organizacja pogrzebu, ale również często doradztwo choćby w zakresie ubioru.